50 балів! терміново!!! обчисліть масу ферум 3 нітрату нано гідрату та води що потрібні для

приготування розчину масою 300грам з масовою часткою ферум 3 нітрату 9%

Ответы на вопрос

Отвечает Хрусталёв Никита.

W (Fe(NO3)3)=0,09

m(р-ну)=300 г

m (Fe(NO3)3 * 9H2O)-?

m(H2O )- ?

M(Fe(NO3)3  * 9H2O )=404 г/моль

w(реч)=m(розч.реч)/m(р-ну),    m(реч)=w(розч.реч)*m(р-ну)      

n=m/M ,    m=n*М

Яка маса Fe(NO3)3   в розчині m(реч)=w(розч.реч)*m(р-ну)=0,09*300=27 г

Яка кількість речовини Fe(NO3)3  : n=m/M=27/242=0,1116 моль

В 1 молі Fe(NO3)3  * 9H2O   міститься  1 моль Fe(NO3)3   ,

 значить n (Fe(NO3)3 * 9H2O )= n (Fe(NO3)3)=0,1116 моль

Яка маса кристалогідрату m(Fe(NO3)3 * 9H2O)= n*М=0,1116*404=45.07 г

m(H2O)=300-45.07=254.93 г