98 балов Хімічний елемент R у літосфері міститься в самородному вигляді і може утворювати різні

руди. Елемент R також відноситься до елементів-органогенів, які входять до складу амінокислот (вивчати їх ви будете в 11 класі), з яких синтезуються білки. У організмі людини він міститься у волоссі, шкірі, нігтях. Добова потреба людини в елементі R становить 1г. А Визначте хімічний елемент R, якщо відомо, що він розміщений у VІ групі періодичної системи хімічних елементів Д.І. Менделєєва і його воднева сполука (Н2R) має відносну молекулярну масу 34. Складіть формулу водневої сполуки. Б Складіть формули оксидів (бінарні сполуки, які на другому місці завжди мають Оксиген) цього елементу R, назвіть їх. В Порівняйте масові частки елементу R у оксидах і зазначте, в якому з них його вміст більше.

Ответы на вопрос

Отвечает Каримова Ксения.

А Мr(Н2R) = 2Ar(Н) + Ar(R)

34 = 2 + R

32 = R, отже R – хімічний елемент з атомною масою 32 – Сульфур (S)

Воднева сполука Н2S.

Б SO3 – сульфур(VІ) оксид

SO2 – сульфур(ІV) оксид

SO* – сульфур(ІІ) оксид

B Мr(SO3) = 32 + 16∙3 = 80

w(Ел) = n∙Ar / Мr

w(S) = 1∙32 / 80 = 0,4 або 40%

Мr(SO2) = 32 + 16∙2 = 64

w(S) = 32 / 64 = 0,5 або 50%

*Мr(SO) = 32 + 16 ∙ 1 = 48

w(S) = 32 / 48 = 0,67 або 67%

*УВАГА!!! Відповідь можна вважати правильною, якщо наведено формули двох і

трьох оксидів Сульфуру, а тому:

- масова частка Сульфуру більша у SO2 і становить 50% (якщо наведено два оксиди

SO2 і SO3);

- масова частка Сульфуру більша у SO і становить 67% (якщо наведено оксиди SO,

SO2 SO3).