У результаті взаємодії лужного металу масою 15,6 г із водою добули водень , який змішали з

відповідним об'ємом хлору та підірвали. Внаслідок реакції утворивс хлороводень об'ємом 8,96л(н.у.). Який лужний метал використали для реакції?

Ответы на вопрос

Отвечает Шишко Влад.

H2+CI2=2HCI

V(H2):V(HCI)=1:2

V(H2)=8,96/2=4,48л

n(H2)=4,48/22,4=0,2моль

R-невідомий лужний метал

2R+2H2O=2ROH+H2

nR:nH2=2:1

n(R)=0,2*2=0,4моль

M(R)=15,6/0,4=39г/моль

R=K -калій

для реакції використали калій