Який об'єм вуглекислого газу CO2 утвориться при горінні 4л. метану (н.у.)?


Ответы на вопрос

Отвечает Верхотуров Тимур.

C5H12 + 8O2 = 5CO2 + 6H2O

V(C5H12) = 5.6 л

n(C5H12) = 5.6 / 22.4 = 0.25 моль

По коэффициентам 5n(C5H12) = n(CО2) => n(CO2) = 0.25 * 5 = 1,25 моль

V(CO2) = n * Vm = 1.25 * 22.4 = 28 л