Визначте маси розчинів барій хлориду з масовою часткою розчиненої речовини 10% та 50% необхідних

для приготування розчину масою 800 г із масовою часткою 20 %.СРОЧНО

Ответы на вопрос

Отвечает Петренко Вероника.

m(H2SO4)=200*0.08=16г

M(H2SO4)=98г/моль

n(H2SO4)=m/M=16/98=0.163моль

m(NaOH)=50*0.15=7.5г

M(NaOH)=40г/моль

n(NaOH)=m/M=7.5/40=0.1875моль

NaOH+H2SO4--->NaHSO4+H2O

M(NaHSO4)=120г/моль

n(NaHSO4)=n(H2SO4)=0.163моль

n(NaOH)=0.1875-0.163=0.0245моль - избыток щелочи

NaOH+NaHSO4--->Na2SO4+H2O

n(Na2SO4)=n(NaOH)=0.0245моль

M(Na2SO4)=142г/моль

m(Na2SO4)=n*M=0.0245*142=3.48г

n(NaHSO4)=0.163-0.0245=0.1385моль

m(NaHSO4)=120*0.1385=16.62г

Ответ: соль NaHSO4 и Na2SO4 , масса NaHSO4 16.62г, масса Na2SO4 3.48г .


DC`