Який об`єм повітря (н.у.) з обємною часткою кисню 21% витрачається на спалювання цукрози масою

80г,якщо масова частка домішок у ній становить 10% (??л) Помогите пожалуйста !! Очень срочно, нужно !!!

Ответы на вопрос

Отвечает DELETED.

Дано:

m'(C6H12O6) = 80 г

ω(дом.) = 10% або 0,1

φ(О2) = 21% або 0,21

Знайти:

V(повітря)-?

Розв'язок.

m(C6H12O6) = m'(C6H12O6) - m'(C6H12O6)*ω(дом.)

m(C6H12O6) = 80 г-80 г*0,1 = 72 г

M(C6H12O6) = 180 г/моль

n(C6H12O6) = m/M = 72 г/180 г/моль = 0,4 моль

C6H12O6 + 6О2 ⇒ 6СО2 + 6Н2О

Из РХР бачимо, що n(O2)=6n(C6H12O6)

n(O2) = 6*0,4 моль = 2,4 моль

V(O2) = n(O2)*Vm = 2,4 моль*22,4 л/моль = 53,76 л

V(повітря) = V(O2)/φ(О2) = 53,76 л/0,21 = 256 л

Відповідь: 256 л