Пожалуйста 15 балловЯкий об'єм кисню (н.у) прореагує з міддю в разі утворення 4г купрум (II)​


Ответы на вопрос

Отвечает Щеголеватых Егор.

Дано:

m(CuO) = 4 г

Знайти:

V(O2)-?

M(CuO) = 80 г/моль

n(CuO) = m/M = 4 г/80 г/моль = 0,05 моль

2Сu + O2 = 2CuO

З рівняння реакції бачимо, що n(O2) = 0,5n(CuO)

n(O2)  = 0,5*0,05 моль = 0,025 моль

V(O2) = n*Vm = 0,025 моль*22,4 л/моль = 0,56 л

Відповідь: 0,56 л