ДАЮ 60 БАЛІВ!!!! ДУЖЕ ТЕРМІНОВО БУДУ ДУЖЕ ВДЯЧНА!!!! 1. Яка маса, кількість молекул та яка

кількість речовини міститься в сульфур (IV) оксиді об'ємом 112 л. 2. Яка маса солі утвориться при взаємодії барій оксиду з масою 5 грам з артофосфатною кислотою.

Ответы на вопрос

Отвечает Айтбай Ева.

1) Дано:

V(SO₂) = 112 л

Знайти:

m(SO₂)-?

n(SO₂)-?

N(SO₂)-?

Розв'язок.

n(SO₂) = V(SO₂)/Vm = 112л/22,4 л/моль = 5 моль

M(SO₂) = 64 г/моль

m(SO₂) = n(SO₂)*M(SO₂) = 5 моль*64 г/моль = 320 г

N(SO₂) = n*N(A) = 5 моль*6,02*10²³ молекул/моль = 3,01*10²⁴ молекул

Відповідь: 320 г; 5 моль; 3,01*10²⁴ молекул

2

Дано:

m(BaO) = 5 г

Знайти:

m(Ba₃(PO₄)₂ -?

Розв'язок.

М(ВаО) = 153 г/моль

n(BaO) = m/M = 5 г/153 г/моль = 0,033 моль

М(Ва₃(РО₄)₂) = 601 г/моль

3BaO + 2H₃PO₄ = Ba₃(PO₄)₂ +  3H₂O

З рівняння хімічної реакції бачимо,що n(Ba₃(PO₄)₂) = ¹/₃n(BaO)

n(Ba₃(PO₄)₂) = ¹/₃*0,033 моль =0,011 моль

m(Ba₃(PO₄)₂) = n*M = 0,011 моль*601 г/моль = 6,6 г

Відповідь: 6,6 г