Обчисліть масову частку етину у складі суміші з воднем, якщо після реакції гідрування її об'єм

зменшився на 40 л, а водень прореагував повністю. 80 б​

Ответы на вопрос

Отвечает Игорова Алина.

НС≡СН + 2Н₂ ⇒ Н₃С-СН₃

З рівняння реакції бачимо, що об'єм етану зменшується на об'єм водню, тобто 2V = 40 л

V(НС≡СН) = 20 л

З розрахунків слідує, що об'єм етину дорівнює 20 л, а об'єм водню становить 40 л, в результаті реакції добуто 20 л етину.

V(суміші) = 20 л + 40 л = 60 л

М(НС≡СН) = 26 г/моль

m(НС≡СН) = n*M = 20 л/22,4 л/моль*26 г/моль = 23,21 г

М(Н₂) = 2 г/моль

m(H₂) = n*M = 60 л/22,4 л/моль*2 г/моль = 5,36 г

m(суміші) = 23,21 г + 5,36 г = 28,57 г

ω(НС≡СН) = m(НС≡СН)/m(суміші) = 23,21 г/28,57 г = 0,8124 або 81,24%

Відповідь: 81,24%