При спалюванні органічної речовини масою 4,8 г утворилося 6,6 г вуглекислого газу та 5,4 г води.

Відносна густина сполуки за воднем дорівнює 16. Визначити молекулярну формулу.

Ответы на вопрос

Отвечает Матвеева Мария.
  • Позначимо невідому речовину за "j".
  • D(j)(H2)= 16 ==> M(j) = 16 * M(2H)= 16 * 2 = 32 г/моль
  • Знайдемо маси карбону і гідрогену у речовині:

----- CO2 ==> C

6.6/44 = x/12

x = 1.8 г

----- H2O ==> 2H

5.4/18 = y/2

y = 0.6 г

  • Карбону та гідрогену разом було (1.8 + 0.6) = 2.4 г

Маса речовини 4.8 г

4.8 2.4, з чого робимо логічний висновок, що в речовині був третій елемент оксиген.

  • Знайдемо масу оксигену в речовині:

m(O)= M(j) - M(C+H)= 4.8 - 2.4 = 2 г

  • Запишемо загальну формулу, що маємо: CxHyOz
  • Складемо систему:

12x = 1.8

y = 0.6

16z = 2

x = 0.15

y = 0.6

z = 0.125

x = 1

y = 4

z = 1

CH4O або CH3OH.

  • Відповідь: молекулярна формула шуканої речовини CH3OH ( метанол )