Яку масу сірководню спалили, якщо об'єм добутого SO2=13,44 л., вихід газу становить 80%.


Ответы на вопрос

Отвечает Кутепов Максим.

Ответ: 25,5 г

Объяснение:

Дано:

V(пр.SO2) = 13,44 л

η(SO3) = 80% або 0,8

Знайти:

m(H2S)-?

Розв'язок.

n(пр.SO2) = V/Vm = 13,44 л/22,4 л/моль = 0,6 моль

n(теор. SO2) = n(пр.SO2)/η(SO3) = 0,6 моль/0,8 = 0,75 моль

Складаємо РХР:

2H2S + 3O2 = 2SO2 + 2H2O

З ЗРХ бачимо, що n(H2S)=n(SO2)

n(H2S) = 0,75 моль

M(H2S) = 34 г/моль

m(H2S) = n*M = 0,75 моль*34 г/моль = 25,5 г