Якою буде масова нітратної кислоти в новому розчин , якщо до розчину об’емом 40мл з масовою часткою

нітратної кислоти 96 % ( густина 1,5г7Мл) долити розчин об'емом 30мл з масовою часткою нітратної кислоти 48 % ( густина 1,3ш / Мл )

Ответы на вопрос

Отвечает Сапегина Даша.

Ответ:

дано

V1( ppa HNO3)  = 40 mL

W1(HNO3) = 96 %

p1(ppa HNO3) = 1.5 g/ml

V2(ppaHNO3) = 30 mL

W2(HNO3) = 48%

p2(ppa HNO3) = 1.3 g/ml

------------------------------------

W(HNO3)-?

m1(HNO3) = V1( ppa HNO3) *W1(HNO3)*p1(ppa HNO3) / 100%

m1(HNO3) = 40*96*1.5 / 100% = 57.6 g

m1(ppa HNO3) = V1( ppa HNO3)*p1(ppa HNO3) = 40*1.5 = 60 g

m2(HNO3) = V2(ppaHNO3)*W2(HNO3)*p2(ppa HNO3)/100%

m2(HNO3) = 30*48*1.3 / 100% = 18.72 g

m2(ppa HNO3) = V2(ppaHNO3)*p2(ppa HNO3) = 30*1.3 = 39 g

m(общ HNO3) = m1(HNO3) + m2(HNO3) = 57.6 + 18.72 = 76.32 g

m(  общ ppa HNO3) = m1(ppa HNO3) + m2(ppa HNO3) = 60 + 39 = 99 g

W(HNO3) = m(общ HNO3) / m(общ рра HNO3) * 100% = 76.32 / 99 * 100% = 77.1%

Объяснение: