Обчисліть масу пропілового естеру амінобутанової кислоти, що утворився в результаті взаємодії

амінобутанової кислоти масою 95 г та пропанолу масою 45 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Мишко Марина.

n(C3H6NH2COOH) = 95/103 = 0.9 моль

n(C3H7OH) = 45/60 = 0.75 моль

По умові відношення реагентів складає 0.9:0.75

NH2C3H6COOH + C3H7OH (t,H2SO4)= NH2C3H6COOC3H7 + H2O

По умові: 1:1

Пропанол у нестачі.

0.75 = x/145

x = 108.75 г