яка маса солі та яка кількість молекул води утворитися внаслідок взаємодії алюміній оксиду масою

50,5 г з надлишком концентрованої гарячої хлоридної кислоти?

Ответы на вопрос

Отвечает Базаркина Анастасия.
Дано:
м(Al2O3)=50,5 г
м(соли)?
N(H2O)-?
Решение:
Al2O3+6HCl=2AlCl3+3H2O
n(количество вещества)(Al2O3)=m/M(молярная масса)=50,5:102=0,5 моль
n(Al2O3):n(AlCl3)=1:2
n(AlCl3)=0,5*2=1 моль
м(AlCl3)=n*M=134 грамм
n(Al2O3):n(H2O)=1:3
n(H2O)=0,5*3=1,5 моль
n=N(кол-во структурных единиц):Na(число Авогадро) отсюда
N(H2O)=n*Na=1,5*6,02*10^23(23-это степень)=9,03*10^23 молекул
Ответ:м(AlCl3)=134 грамма,N(H2O)=9,03*10^23 молекул