Оттекпен, сумен реакцияға түспейтін металдарға мысалдар келтіріп, оларды атаңдар. Металдар сумен

әрекеттескенде белсенділіктеріне байланысты металл оксидтер

Ответы на вопрос

Отвечает Филипенко Женя.

Ответ:

Объяснение:

1. Оқулықтың соңғы мұқабасында қараңыз төменде "металл кернеуінің электрохимиялық қатары" бар. Бұл қатарда сутегіне дейін тұрған Барлық металдар сумен өзара әрекеттеседі. Бұл металдар әртүрлі сумен әрекеттеседі, марганецке дейін тұрған сумен белсенді әрекеттеседі. Ал аз белсенді металдар қыздыру кезінде сумен өзара әрекеттеседі.

Сумен әрекеттеспейді: мыс Cu, күміс Ag, алтын Au.

2. Сумен белсенді металдар оксидтері гидроксидтер құрайды.

Литий оксиді және су, литий гидроксиді түзіледі:

Li₂O+H₂O=2LiOH

Натрий оксиді және су, натрий гидроксиді түзіледі:

Na₂O+H₂O=2NaOH

Калий оксиді және су, калий гидроксиді түзіледі:

K₂O+H₂O=2KOH