обчислити вихід продукту реакції негашеного вапна масою 400г добутого термічним розкладом кальцій

карбонату масою 800г​

Ответы на вопрос

Отвечает Ершова Дарья.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CaO)=400г.

m(CaCO₃)=800г.

----------------------------

ω% виходу оксиду кальцію-?

Рішення:

1. Визначимо молярну масу карбонату кальцію і його кількість речовини в 800г.:

M(CaCO₃)=40+12+48=100г./моль

n₁(CaCO₃)=m(CaCO₃)÷M(CaCO₃)=800г.÷100г./моль=8моль

2. Запишемо рівняння реакції:

CaCO₃+t°C=CaO+CO₂

за рівнянням реакції:

n(CaCO₃)=1моль n(CaO)=1моль

за умовою завдання:

n₁(CaCO₃)=8моль n₁(CaO)=8моль

3. 2. Визначимо молярну масу оксиду кальцію:

M(CaO)=40+16=56г./моль

4. Визначимо масу оксиду кальцію кількість речовини 8моль

m₁(CaO)=n₁(CaO)×M(CaO)=8моль×56г./моль=448г.

Це теоретичний вихід.

4. Визначимо масову частку виходу:

ω%(CaO) =m(CaO)÷m₁(CaO)×100%=400г.÷448×100%=89.28%

5. Відповідь: вихід продукту реакції оксида кальция(негашеного вапна) 89.28%