Після змішування зразка негашеного вапна масою 12.5г з водою масою 10г утворився кальцій гідроксид

масою 14.8г яка масова частка кальцій оксиду в зразку негашеного вапна 70 баллов задача 8 класс

Ответы на вопрос

Отвечает Бероева Лиза.

Ответ:

mзразка(СaO)=12,5 г, m(Н2О)=10 г, m(Ca(OH)2)=14,8 г

Знайти: w(CaO)-?

Розв'язання

M(H2O)=18 г/моль, M(Ca(OH)2)=74 г/моль

n(H2O)=m(H2O):M(H2O)=10 г:18 г/моль=0,55 моль

n(Ca(OH)2)=m(Ca(OH)2):M(Ca(OH)2)=14,8 г:74 г/моль=0,2 моль

Запишемо рівняння реакції: СaO + H2O = Ca(OH)2

За рівнянням реакції n(СaO)=n(Ca(OH)2), тому

n(CaO)=n(Ca(OH)2)=0,2 моль

M(СaO)=56 г/моль

m(CaO)=n(CaO)•M(CaO)=0,2 моль•56 г/моль=11,2 моль

w(CaO)=m(CaO):mзразка(CaO)=11,2 г : 12,5 г = 0,896, або 89,6%

Відповідь: 89,6%

Объяснение:

За рівнянням реакції з 1 моль H2O утворюється 1 моль Ca(OH)2, кількості речовин однакові, тому 0,2 моль Ca(OH)2 утвориться з 0,2 моль H2O. За умовою задачі є 0,55 моль, отже, H2O взято в надлишку, він реагує не повністю, тому розрахунки будемо проводити за даними Ca(OH)2