Обчисліть об‘єм повітря (н.у.) в якому містится стільки молекул , скільки йонів (Ca2 та CO3 2)

містять 10г сполуки CaCO3. Помогите пожалуйста!

Ответы на вопрос

Отвечает Усик Іра.

Відповідь:

2,24 л

Пояснення:

5)Дано:                n(E)=m(E)/M(E) --> E-це будь-що :)

m(CaCO₃)=10 г |  n(CaCO₃)=10/100=0.1 моль

____________| n(E)=N(x)/N ---> N(x)-кількість іонів, N-число Авогадро.

V(повітря)-?     | N(CaCO₃)=0.1*6.02*10²³=6.02*10²²

N(CaCO₃)=N(пов)=6.02*10²²

Потрібно ввести ще одну формулу: n(E)=V(E)/Vm

Звідси знаходимо об'єм повітря:

V(пов)=n(пов)*Vm

n(пов)=N(пов)/6.02·10²³

V(пов)=N(пов)/6.02·10²³· Vm

V(пов)=6.02*10²²/6.02·10²³ · 22.4=0.1*22,4=2,24 л