ДАЮ 90 БАЛОВ!!!! У 500 мл гарячої води розчинили 99,4 г фосфор(V) оксиду. Яка масова частка

кислоти (%) в отриманому розчині? (Округлити до сотих) пж помогите с химией!!!(заранее спасибо)

Ответы на вопрос

Отвечает Руднев Илюха.

Відповідь: 22,89%

Дано:

V(H₂O) = 500 мл

m(P₂O₅) = 99,4 г

Знайти:

ω(Н₃РО₄) - ?

Розв'язок:

m(H₂O) = V*ρ = 500 мл*1 г/мл = 500 г

М(Р₂О₅) = 142 г/моль

n(P₂O₅) = m/M = 99,4 г/142 г/моль = 0,7 моль

М(Н₃РО₄) = 98 г/моль

Складаємо РХР:

Р₂О₅ + 3Н₂О = 2Н₃РО₄

З РХР бачимо, що n(H₃PO₄) = 2n(P₂O₅) та n(H₂O) = 3n(P₂O₅)

n(H₃PO₄) = 2*0,7 моль = 1,4 моль

m(H₃PO₄) = n*M = 1,4 моль*98 г/моль =  137,2 г

Знаходимо масу розчину:

m(p.) = m(H₂O) + m(P₂O₅) = 500 г + 99,4 г = 599,4 г

Знаходимо масова частка кислоти (%) в отриманому розчині:

ω(Н₃РО₄) = [m(Н₃РО₄)/m(p.)]*100% = 137,2 г/599,4 г*100% = 22,89%

Відповідь: 22,89%