Знайдіть CH4 що можна спалити у кисні масою 6,4 г


Ответы на вопрос

Отвечает Вибодовська Анюта.

Ответ: 0,1 моль; 1,6 г; 2,24 л

Дано:

m(O₂) = 6,4 г

Знайти:

n(CH₄) - ?

m(CH₄) - ?

V(CH₄) - ?

Розв'язок:

М(О₂) = 32 г/моль

n(O₂) = m(O₂)/M(O₂) = 6,4 г/32 г/моль = 0,2 моль

M(CH₄) = 16 г/моль

Vm = 22,4 л/моль

Складаємо РХР:

СН₄ + 2О₂ = СО₂ + 2Н₂О

З РХР бачимо, що n(CH₄) = ¹/₂n(O₂);

n(CH₄) =  ¹/₂*0,2 моль = 0,1 моль

m(CH₄) = n(CH₄)*M(CH₄) = 0,1 моль*16 г/моль = 1,6 г

V(CH₄) = n(CH₄)*Vm = 0,1 моль*22,4 л/моль = 2,24 л

Відповідь: 0,1 моль; 1,6 г; 2,24 л