50 баллов. химия. Під час спалювання алкану кількістю речовини 0,1 моль утворився карбон (ІV)

оксид об ' ємом 6,72 л і вода масою 7,2 г . Густина пари цієї речовини за гелієм становить 11. Виведіть молекулярну формулу алкану , укажіть суму індексів .​

Ответы на вопрос

Отвечает Игнаев Родион.

Ответ:

С3Н8 - пропан

Объяснение:

СхНу + O2 = CO2 + H2O

n(CO2) 6,72/22,4 = 0,3 моль

n(Н2О) 7,2/18= 0,4 моль

n(Н) = 0,4 моль*2 = 0,8 моль

СхНу = 3:8, т.е. С3Н8

проверяем молярную массу:

М= 11*4 = 44 г/моль

М (С3Н8)= 12*3 + 1*8 = 44 г/моль

С3Н8 + 5О2 = 3CO2 + 4H2O

сумма индексов = 19

сумма коэффициентов = 13