Яку масу ферум3 глориду можна добути в результаті згоряння заліза масою 11,2 Гр хлором об'ємом 11,2

л(н. У.)

Ответы на вопрос

Отвечает Клобуков Вадим.

Ответ:

m(FeCI₃)==32,5г

Объяснение:

Дано:

m(Fe)=11,2г.

V(CI₂)=11,2л.

Vm=22,4л./моль

------------------------------

m(FeCI₃)-?

Рішення:

1. Визначимо молярну масу заліза  :

M(Fe)=56г./моль

2. Визначимо кількість речовини заліза  в 11,2г. :

n(Fe)=m(Fe)÷M(Fe)=11,2г.÷56г./моль=0,2моль

3.Визначимо кількість речовини хлора  в 11,2л. :

n(CI₂)=V(CI₂)÷Vm=11,2л.÷22,4л./моль=0,5моль

3. Запишемо рівняння реакції:

2Fe+3CI₂=2FeCI₃

а) за рівнянням реакції кількість речовини:

n(Fe)=2моль n(CI₂)=2моль  

б) за умовою задачі кількість речовини :

n₁(Fe)=0,2моль n(CI₂)=0,5моль  

Робимо висновок, що хлор дан в надлишку. Далі задачу вирішуємо використовуючи кількість речовини заліза :

а) за рівнянням реакції кількість речовини заліза=кількість речовини ферум(lll) хлориду:  :

n(Fe)=2моль   n(FeCI₃)=2моль

б) за умовою задачі кількість речовини заліза=кількість речовини ферум(lll) хлориду:

n₁(Fe)=0,2моль   n₁(FeCI₃)=0,2моль

4. Визначимо молярну масу ферум(lll) хлориду  :

M(FeCI₃)=56+35.5x3=162,5г./моль

5. Визначимо масу ферум(lll) хлориду кількістю речовини 0,2 моль:

m(FeCI₃)=n₁(FeCI₃)×M(FeCI₃)=0,2моль×162,5г./моль=32,5г.

6. Відповідь:  32,5г. утворитися ферум(lll) хлориду в результаті згоряння заліза масою 11,2 Гр хлором об'ємом 11,2 л(н. У.)