Яку масу фенолу можна добути з технічного хлорбензу масою 281,25 г масова частка домішок у якому

становить 20%?

Ответы на вопрос

Отвечает Скнаря Оля.

Ответ:

дано

m(C6H5CL) = 281.25 g

W(прим) = 20%

-------------------------

m(C6H5OH)-?

m(C6H5CL) = 281.25 - (281.25 * 20% / 100%) = 225 g

C6H5CL+NaOH-->C6H5OH+NaCL

M(C6H5CL) = 112.5 g/mol

n(C6H5CL) = m/M = 225 / 112.5 = 2 mol

n(C6H5CL) = n(C6H5OH) = 2 mol

M(C6H5OH) = 94 g/mol

m(C6H5OH) = n*M = 2*94 = 184 g

ответ 184 г

Объяснение: