Обчисліть масові частки 1)в гіпсі СаSO4 ×5H2 O


Ответы на вопрос

Отвечает Чибитько Виктория.

Обчисліть масові частки в гіпсі СаSO×5H²O.

Mr(CaSO⁴×5H²O)=40+32+4×16+5(2+16)=226

1) w(Ca)=40/226=0,18 або 18%;

2) w(S)=32/226=0,14 або 14%;

3) w(O⁴)=4×16/226=0,28 або 28 %; w(O)=Mr(5H²O)÷Mr(CaSO⁴×5H²O)=90÷226=0,40% або 40%.

(В составе гипса воды: Mr(5H²O)=5x(2+16)=90).

18+14+28+40=100%.

marіа2417