До розчину сульфатної кислоти H2SO4 масою 550г і масовою часткою кислоти 32% додали 60г води. Яка

масова частка (%) H2SO4 в утвореному розчині? Відповідь запишіть у %, через кому, з точністю до десятих. Наприклад: 22,5. ТЕРМІНОВО!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Игнатов Максим.

Відповідь: 28,9%

Дано:

m₁(p.H2SO4) = 550 г

ω₁(H2SO4) = 32% або 0,32

+m(H₂O) = 60 г

ω₂(H2SO4) - ?

Розв'язок:

m₂(p.H2SO4) = m₁(p.H2SO4) + m(H₂O) = 550 г + 60 г = 610 г

m(H2SO4) = m₁(p.H2SO4)*ω₁(H2SO4) = 550 г*0,32 = 176 г

ω₂(H2SO4) = m(H2SO4)/m₂(p.H2SO4) = 176 г/610 г = 0,2885 або 28,9%

Відповідь: 28,9%