До розчину сульфатної кислоти H2SO4 масою 700 г і масовою

часткою кислоти 20 % додали 40 г води. Яка масова частка (%) H2SO4 в утвореному розчині? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Фёдоров Миша.

Відповідь: 18,9%

Дано:

m₁(p.H2SO4) = 700 г

ω₁(H2SO4) = 20% або 0,2

+m(H₂O) = 40 г

ω₂(H2SO4) - ?

Розв'язок:

m₂(p.H2SO4) = m₁(p.H2SO4) + m(H₂O) = 700 г + 40 г = 740 г

m(H2SO4) = m₁(p.H2SO4)*ω₁(H2SO4) = 700 г*0,2 = 140 г

ω₂(H2SO4) = m(H2SO4)/m₂(p.H2SO4) = 140 г/740 г = 0,189 або 18,9%

Відповідь: 18,9%