Знайти об’єм повітря, необхідний для спалювання 20л суміші, що містить 95% метану та етан (вважати,

що в повітрі міститься приблизно 1/5 частина кисню за об'ємом).

Ответы на вопрос

Отвечает Беденков Артем.

Решила такую задачу просто с другими числами. Подставь потом свои числа.

V(возд)-?

V(CH4) = 5 * 95% / 100%  = 4.75 m³

CH4+2O2-->CO2+2H2O

n(CH4) = V(CH4) / Vm = 4.75 / 22.4 = 0.212 kmol

n(CH4) = 2n(O2)

n(O2) = 2*0.212 = 0.424 kmol

V(O2) = n*Vm = 0.424 * 22.4 = 9.5 m³

V(возд) = V(O2) * 100% / 21% = 9.5*100 / 21 = 45.24 m³

ответ 45.24