До розчину сульфатної кислоти H2SO4 масою 750 г і масовою часткою кислоти 31 % додали 60 г води.

Яка масова частка (%) H2SO4 в утвореному розчині?

Ответы на вопрос

Отвечает Яруллин Алмаз.

Відповідь: 28,7%

Дано:

m₁(p.H2SO4) = 750 г

ω₁(H2SO4) = 31% або 0,31

+m(H₂O) = 60 г

ω₂(H2SO4) - ?

Розв'язок:

m₂(p.H2SO4) = m₁(p.H2SO4) + m(H₂O) = 750 г + 60 г = 810 г

m(H2SO4) = m₁(p.H2SO4)*ω₁(H2SO4) = 750 г*0,31 = 232,5 г

ω₂(H2SO4) = m(H2SO4)/m₂(p.H2SO4) = 232,5 г/810 г = 0,287 або 28,7%

Відповідь: 28,7%