з натрій нітрату масою 86,7 г що містить 2% домішок отримали нітратну кислоту масю 56,7 г. Яка

масова частка виходу нітратної кислоти

Ответы на вопрос

Отвечает Бохан Анна.

Ответ:

Реакция: 2NaNO3 + H2SO4(t) = Na2SO4 + 2HNO3

m(NaNO3) = m(техн) *w = 86,7 г*0.98 = 85 г

n(NaNO3) = m/M = 85 г/85 г/моль = 1 моль

По уравнению - столько же (теоретически должно образоваться азотной кислоты.

m(HNO3)теор = n*M = 1 моль*63 г/моль = 63 г

выход кислоты: B = m(практ) /m(теор) = 56,7 г/63 г = 0,9, или 90%