Суміш толуену, фенолу і аніліну масою 12 г обробили надлишком 0,1 М розчину хлоридної кислоти, в

результаті чого маса органічного шару зменшилась на 3,7 г. Під час обробки висушеного органічного шару металічним натрієм виділився газ об’ємом 537 мл (при температурі 30 °С і тиску 95 кПа). Визначте масові частки речовин у вихідній суміші. (У відповіді записати числа у послідовності толуен - фенол - анілін. Числа будуть дробові, тому числа записуєте через позначку ";" !!!)

Ответы на вопрос

Отвечает Ким Паша.

Ответ:

и так, медь с кислотой не реагирует, так как стоит правее водорода в электрохимическом ряде напряжения металлов. с кислотой реакирует алюминий с выделением водорода:

2Al + 6HCl---> 2AlCl3 +3H2

находим количество вещества:

n(H2)=V/Vm=6,72/22,4=0,3моль

тогда кол. вещества алюминия равно:

n(Al)=2*n(H2)/3=0,2моль

а следствено масса:

m(Al)=n(al)*M(Al)=27г/моль*0,2моль=5,4г

w(Al)=m(Al)/m(суміщі)=5,4/20=0,27 или 27%

w(Cu)=1-w(Al)=1-0.27=0.73 или 73%

Объяснение:

хмммммм