Яка кількість речовини (моль) кальцій гідроксиду утвориться внаслідок взаємодії кальцій оксиду

масою 5,6г з водою?

Ответы на вопрос

Отвечает Дулесов Егор.

Ответ:

Дано:

n(Ca(OH)2)=?

m(CaO)=5,6г

Розв'язання

1CaO + H2O → 1 Ca(OH)2

За формулою n=m/М, знайдемоn(CaO):

n(CaO) = 5,6г/74=0,07 моль

За рівнянням реакції  ми баяимо, що у реакцію вступає 1моль CaO  і 1 моль Ca(OH)2. Але за умовою нам сказано , що  взаємодієкальцій оксиду 0,07 моль.

Отже, 1моль-0,07моль( кальцій оксиду)

          1моль- х моль (Ca(OH)2)

знайдемо n(Ca(OH)2): 1*0,07/1= 0,07моль

Відповіть: 0,07моль