Магній оксид кількість речовини 0,5 моль розчинили в сульфатній кислоті. Яка кількість речовини

солі утворилась?

Ответы на вопрос

Отвечает Рудзыган Кристина.

Ответ:

MgO+H2SO4=MgSO4+H2O

MgSO4 - утворена сіль

n=m/M,  n - кількість речовини, m-маса речовини, M-молярна маса

M(MgO)=24+16=40 г/моль

m(MgO)=n(MgO)*M(MgO)=0,5*40=20 г

M(MgSO4)=24+32+4*16=56+64=120 г/моль

Складаємо пропорцію:  m(MgO)/M(MgO)=m(MgSO4)/M(MgSO4)

20/40=x/120   -  x=20*120/40=60 г

n(MgSO4)=m(MgSO4)/M(MgSO4)=60/120=0,5 моль

Объяснение: