Задача 3. Мама для приготування розчину цукру використала 30 г цукру і 270 г води, а її дочка -22

г цукру ї  198 г води. У кого з них розчин буде солодшим. Відповідь обґрунтуйте розрахунками.

Ответы на вопрос

Отвечает Якубов Ян.

Ответ:

Розчин буде солодшим в тому випадку, де масова частка цукру найбільша. Розрахуємо її для обох розчинів:

Масова частка у розчині, який приготувала мама:

W = m(цукру)/m(р-ну) = (30г\300г)*100%=10%

m(р-ну) = m(цукру) + m(води) = 30г + 270г = 300г

Масова частка у розчині, який приготувала дочка:

m(р-ну)=22г + 198г = 220г

W= (22г\220г)*100=10%.

Отже, розчин буде однаково солодким у мами та дочки