Обчислити масу, об’єм, кількість речовини водню, який утворився при взаємодії 130 г цинку з

хлоридною кислотою.

Ответы на вопрос

Отвечает Ахметова Райана.

Zn + 2HCl = ZnCl2 + H2

Знайдемо об'єм, склавши відповідну пропорцію:

130 / 65,41 = X / 22,4

X = 130 × 22,4 / 65,41 = 44,5 л

Виразимо кількість речовини через через відомий вже об'єм:

n = V / Vm = 44,5 / 22,4 ≈ 2 моль

Знайдемо масу через відповідну формулу:

m = n × M = 2 × 2 = 4 г