Суміш масою 50 г, що складається з метанолу (масова частка 32 %) та етанолу, спалили. Обчисліть

об'єм витраченого повітря.​

Ответы на вопрос

Отвечает Алавердян Илья.

Пишемо рівняння обох реакцій

CH₃OH + 1.5O₂ = CO₂ + 2H₂O

C₂H₅OH + 3O₂ = 2CO₂ + 3H₂O

Якщо масова частка метанолу 32% від 50 г суміші, то маса метанолу дорівнює 16 г, а етанолу, відповідно, 34 г. Рахуємо об'єм кисню, що витратився для спалювання цієї суміші

(фото)якщо що то там в кінці ОН треба дописати

Враховуючи, що об'ємна частка кисню у повітрі близько 21%, рахуємо об'єм витраченого повітря

V(повітря) = V(O₂) / φ = 66.47 / 0.21 ≈ 316.5 л