Срочно!!! даю 30 баллов. Обчисліть яку масу спирту одержали, якщо весь карбон 4 оксид, що

утворився, витратили на взаємодію з калій гідроксидом, унаслідок чого отримали калій карбонат масою 414 гр

Ответы на вопрос

Отвечает Березюк Юлія.

Відповідь:

Нижче ↓ виберіть, яка відповідь найкраще підходить, бо важко зрозуміти щось з умови задачі (Не сказали: що робили із спиртом і якого він характеру).

Пояснення:

Дано:                 | 1) Слід знайти скільки утворилось карбон (IV) оксиду:

m(K₂CO₃)=414 g |                      X g                    414 g

_____________|   2 KOH  + CO2  → H2O  + K2CO3

m(спирту?)         |                  44 g/моль              138 g/моль

Х → = 414 * 44 / 138 = 132 г

2. Знайдемо його кількість:

n(CO₂)=m/Mr=132/44= 3 mol

3. Підставляємо у рівняння:

*(!) a) Якщо це насичений спирт:

CₓH₂ₓ₊₁OH + O₂ → 3CO₂ + H₂O

Якщо з одного моль спирту утворилось 3 моль CO₂, то цей спирт містить 3 атома карбону (логічно :)). Підставляємо:

    х₁ g                    132 g

C₃H₇OH+ 5O₂ → 3CO₂  + 4H₂O

     60 g/моль      44*3 г/моль

x₁= 60*132 / (44*3) = 60 g

*(!) б) Якщо це ненасичений спирт:

CₓH₂ₓ₋₁OH + O₂ → 3CO₂ + H₂O

Є одна відмінність - на два атома Гідрогену меньше.

   х₂ g                      132 g

C₃H₅OH+ 4.5 O₂ → 3CO₂  + 3H₂O

    58 g/моль          3*44 g/моль

х₂= 132*58 / (3*44)= 58 g

**********Тобто, маса спирту = його Mr *********

*(!) в) Якщо це алкалоїд (двоатомний) спирт:

CₓH₂ₓ(OH)₂ + O₂ → 3CO₂ + H₂O

Є одна відмінність - на  + одна гідроксильна група.

C₃H₆(OH)₂ + 4O₂ → 3CO₂  + 4H₂O

Mr(C₃H₆(OH)₂)=m(C₃H₆(OH)₂)= 76 g

*(!) в) Якщо це алкантріол (триатомний) спирт:

CₓH₂ₓ₋₁(OH)₃ + O₂ → 3CO₂ + H₂O

Є одна відмінність: + ще одна гідроксильна група.

C₃H₅(OH)₃ + 3.5 O₂  → 3CO₂ + 4H₂O

Mr(C₃H₅(OH)₃)=m(C₃H₅(OH)₃)= 91 g

*Будь ласка, поставте "найкраще" :)