Для консервування овочів готують маринад за таким рецептом 1 300 г води, 60 г кухонної солі, 80 г

цукру, 5 г лимонної кислоти.Установи відповідність між речовиною та її масовою часткою в складі такого маринаду.

Ответы на вопрос

Отвечает Малыгин Леонид.

1) Находим массу всего раствора:

m(p-p) = 1300 + 60 + 80 + 5 = 1445 г

2) Массовую долю каждого из веществ в растворе вычисляем по формуле:

ω = [m(в-во) / m(р-р)]*100

ω(соли) = (60/1445)*100 = 4,15%

ω(сахара) = (80/1445)*100 = 5,54%

ω(кислоты) = (5/1445)*100 = 0,35%