Етанол масою 9,2 г прореагував з натрієм. Який об’єм газу виділився та яка маса натрію прореагувала?


Ответы на вопрос

Отвечает Вишня Оля.

Ответ:

Объяснение:

2С2H5OH + 2Na → 2C2H5ONa + H2

υ(C2H5OH) = 9,2г / 46г/моль = 0,2 моль

υ(H2) = 0,2 · 1 / 2 = 0,1 моль

V(H2) = 0,1моль · 22,4л/моль = 2,24 л

υ(Na) = 0,2 моль

m(Na) = 0,2моль · 23 г/моль = 4,6 г