Яка маса лугу та який об’єм водню утворюються при взаємодії натрію масою 9,2 г з водою?​


Ответы на вопрос

Отвечает Попова Софья.

Дано :

m Na = 9,2 г

m NaOH, V H₂ - ?

Решение :

2Na + 2H₂O ⇒ 2NaOH + H₂↑

M Na = 23 г/моль

n Na = m/M = 9,2/23 = 0,4 моль

n NaOH = n Na = 0,4 моль (по уравнению реакции)

M NaOH = 40 г/моль

m NaOH = n·M = 0,4 · 40 = 16 г

n H₂ = 1/2n Na = 0,2 моль

V H₂ = n·Vm = 0,2 · 22,4 = 4,48 л

Ответ : 16 г, 4,48 л