СРОЧНО 1. Який об’єм ацетилену можна спалити в 360л кисню? 2. Яка маса брому може приєднатись до

3,36 л етилену (н.у.)?

Ответы на вопрос

Отвечает Козлов Илья.

1.

Дано:

V(O2) = 360 л

Знайти:

V(C2H2) - ?

Розв'язок.

Скадаємо РХР:

2С2Н2 + 5О2 = 4СО2 + 2Н2О

З РХР бачимо, що в реакцію вступають газоподібні речовини - ацетилен та кисень, тому коефіцієнти перед формулами газуватих речовин показують не тільки їх кількість але й об'єм, тому V(C2H2)=2/5V(O2)  (2/5 = 0,4)

V(C2H2) = 0,4*360 л = 144 л

Відповідь: 144 л

2.

Дано:

V(C2H4) = 3,36 л

Знайти:

m(Br2) - ?

Розв'язок.

n(C2H4) = V(C2H2)/Vm = 3,36 л/22,4 л/моль = 0,15 моль

M(Br2) = 160 г/моль

Складаємо РХР:

С2Н4 + Br2 = C2H4Br2

З РХР бачимо, що n(Br2) = n(C2H4)

n(Br2) = 0,15 моль

m(Br2) = n(Br2)*M(Br2) = 0,15 моль*160 г/моль = 24 г

Відповідь: 24 г