На розчин натрій карбонату масою 106г з масовою часткою солі 10% подіяли кальцій гідроксидом до

утворення середньої солі. Утворився кальцій карбонат масою 9г і натрій гідроксид масою 3,6г. Обчисліть відносний вихід цих речовин.

Ответы на вопрос

Отвечает Кот Анна.

0,1 моль

Na2CO3+2hcl=2NaCL+h20+CO2

1 моль

m(NA2CO3) = 106*0,1 =10,6(г)

n(NA2CO2) = 10,6/106г/моль=0, 1

моль

по управлению x=0,1*22,4 =2,24л

ответ 2,24