Розв’язати задачу. На розчин натрій карбонату, масою 150 г з масовою часткою солі 0.2, подіяли

кальцій гідроксидом до утворення середньої солі. Утворився кальцій карбонат масою 6 г і натрій гідроксид. масою 3.2 г. Обчисліть відносний вихід цих речовин. Сроооооооочно

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

Объяснение:

Задача може бути розв'язана за допомогою закону збереження маси, який стверджує, що в загальній системі реакції маса речовин залишається незмінною.

Нехай маса утвореного кальцій карбонату дорівнює m(CaCO₃), а маса утвореного натрій гідроксиду дорівнює m(NaOH). Тоді маса натрій карбонату в початковому розчині дорівнює:

m(Na₂CO₃) = 150 г x 0.2 = 30 г

За рівнянням реакції між натрій карбонатом і кальцій гідроксидом утворюється кальцій карбонат і натрій гідроксид:

Na₂CO₃ + Ca(OH)₂ → CaCO₃ + 2NaOH

Закон збереження маси дозволяє записати:

m(CaCO₃) + m(Na₂CO₃) = 150 г

m(CaCO₃) + 2m(NaOH) = m(Ca(OH)₂)

Після підстановки відомих значень мас вище, ми можемо знайти масу кальцій гідроксиду:

m(Ca(OH)₂) = m(CaCO₃) + 2m(NaOH) = 6 г + 2 x 3.2 г = 12.4 г

Тепер можемо використати масу кальцій гідроксиду, щоб обчислити відносний вихід кальцію карбонату:

відносний вихід CaCO₃ = m(CaCO₃) / m(Na₂CO₃) x 100% = 6 г / 30 г x 100% = 20%

Аналогічно можемо знайти відносний вихід натрій гідроксиду:

відносний вихід NaOH = m(NaOH) / m(Na₂CO₃) x 100% = 3.2 г / 30 г x 100% = 10.7%

Отже, відносний вихід кальцію карбонату становить 20%, а відносний вихід натрій гідроксиду - 10.7%.