ДАЮ 30 БАЛОВ ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА. Масу якої солі можна отримати унаслідок взаємодії 147

ортофосфатної кислоти та кальцій гідроксиду?​

Ответы на вопрос

Отвечает Martinez Aleksandr.

Ответ:

232,5 г Кальций ортофосфата

Объяснение:

2H3PO4 + 3Ca(OH)2 = Ca3(PO4)2 + 6H2O

nH3PO4 = m/Mr = 147/(3+31+64) = 147/98 = 1,5 моля

nCa3(PO4)2 = nH3PO4 * 1/2 = 0,75 моль

mCa3(PO4)2 = nCa3(PO4)2*Mr = 0,75*(120+2*(31+64)) = 0,75*310 = 232,5 г