Дам 100 БАЛОВ Складіть електронний баланс та розставте коефіцієнти в таких оксидно- відновних

реакціях: Al + HCl → AlCl 3 + H 2 FeCl 3 + H 2 S → FeCl 2 + HCl + S Fe + HCl → FeCl 2 + H 2 HI + H 2 SO 4 → I 2 + H 2 S + H 2 O HgO → Hg + O 2 K + H 2 SO 4 → K 2 SO 4 + H 2 S + Н 2 О

Ответы на вопрос

Отвечает Котов Егор.

Ответ:

1)2Al + 6HCl = 2AlCl3 + 3H2

Al(0) -3e = Al(+3) | 2

2H(+) +2e = H2(0) | 3

2)2FeCl3 + H2S = 2FeCl2 + 2HCl + S

S(-2) -2e = S(0) | 1

Fe(+3) +1e = Fe(+2) | 2

3)Fe + 2HCl = FeCl2 + H2

Fe(0) -2e = Fe(+2) | 1

2H(+) +2e = H2 | 1

4)8HI + H2SO4 = 4I2 + H2S + 4H2O

2I(-1) -2e = I2 (0) | 4

S(+6) +8e = S(-2) | 1

5)2HgO = 2Hg + O2

Hg(+2) +2e = Hg(0) | 2

2O(-2) -4e = O2(0) | 1

6)8K + 5H2SO4 = 4K2SO4 + H2S + 4H2O

K(-1) = K(+1) | 8

S(+6) +8e = S(-2) | 1

Объяснение: