На нейтралізацію 300г розчину калій гідроксиду витратили розчин, у якому містилось 0,6 моль

ортофосфорної кислоти. Обчисліть масову частку ЛУГУ в розчині (у відсотках%) помогите решить пожалуйста я вас очень прошу​

Ответы на вопрос

Отвечает Лукашова Ира.

Відповідь:

w(KOH)=100,8/300 *100 = 33.6%

Пояснення:

Дано:  m(розчину KOH)=300g ; n(H₃PO₄)=0,6 моль

I.  Запишемо рівняння реакції:  

3 KOH  + H₃PO₄  → 3 H₂2O  + K₃PO₄

II.  За рівнянням видно, що реагенти у співвідношенні, як 3:1.

Тобто, 3n(KOH)=n(H₃PO₄)

III. Запишемо формули // Виконаємо обчислення :

w(E)=m(E)/m(розчину) · 100%

m(E)=w(E)*m(розчину)  / 100%

n(E)=m(E)/Mr(E)

m(E)=n(E)*Mr(E)

n(KOH)=n(H₃PO₄) *3=0.6*3=1.8 моль

m(KOH)=1.8*56=100,8 g

w(KOH)=100,8/300 *100 = 33.6%