Однаковою чи різною буде масова частка розчиненої речовини в таких розчинах а)виготовленому з 0.25

моль глюкози і 255 мл води б)виготовленому з 0.25 моль метанолу і 84 мл води?

Ответы на вопрос

Отвечает Азеев Артур.

Ответ:

на 1% різна.

Объяснение:

a) Відомо: v(C6H12O6)=0,25 моль, V(H2O)=225 мл. Знайти: W(C6H12O6)-? 

Розв'язування:

Mr(C6H12О6)=6•Ar(C)+12•Ar(H)+6•Ar(О)=6•12+12•1+6•16=180, тому

М(С6Н12О6)=180 г/моль

m(C6H12О6)=v(C6H12О6)•M(C6H12О6)=0,25 моль • 180 г/моль=45 г

m(розчину)=m(Н2О) + m(C6H12O6)=255 г + 45 г = 300 г

w(C6H12О6)=m(C6H12О6)/m(розчину)=45 г : 300 г=0,15, або 15%.

б) Відомо: v(CH3OH)=0,5 моль, V(H2O)=84 мл

Знайти: W(CH3OH)-?

Розв'язування:

Mr(CH3ОН)=Ar(C)+4•Ar(H)+Ar(О)=12+4•1+16=32, тому

М(СН3ОН)=32 г/моль

m(CH3ОН)=v(CH3ОН)•M(CH3ОН)=0,5 моль • 32 г/моль=16 г

m2(розчину)=m2(Н2О) + m(CH3OН)=84 г + 16 г = 100 г

w(CH3ОН)=m(CH3ОН)/m(розчину)=16 г : 100 г=0,16, або 16%