До свіжеосадженого цинк гідроксиду масою 4,95 г долили нітратної кислоти до повного його

розчинення. Які маси продуктів реакції? Дам 30 баллов.

Ответы на вопрос

Отвечает Радионов Никита.

Ответ:

ZN(OH)2 + 2HNO3-> Zn(NO3)2 + 2H2O

n(Zn(OH) 2)= m:M= 4,95:(65+34)= 0,05моль

n(Zn(OH)2)= n(Zn(NO3)2)=0,05

m(Zn(NO3)2)=n*M= 0,05* 65+124= 6,2 г

0,05:1= x:2

n(H2O) = 0,1

m(H2O) = 1,8г

m(продуктів) =6,2+1,8=8г