ВЗАЄМОДІЯ 15 ГР. ОЦТОВОЇ КИСЛОТИ З НАДЛИШКОМ ВАПНЯКУ, ДОБУЛИ СІЛЬ. НАЗВІТЬ ЦЮ СІЛЬ ТА ОБЧИСЛІТЬ ЇЇ

МАСУ.

Ответы на вопрос

Отвечает Рябоконь Мария.

Ответ:

2CH3COOH+CaCO3=(CH3COO)2Ca+H2O+CO2

1) n(CH3COOH)=m(CH3COOH)/M(CH3COOH)=15/60=0,25 моль

2) n(CH3COOH)=n((CH3COO)2Ca)=0,25

3)m((CH3COO)2Ca)=n((CH3COO)2Ca)*M((CH3COO)2Ca)=0,25*99=24,75 г