Який обєм вуглекислого газу утвориться (н. у.) під час взаємодії 500 г крейди, яка містить 40%

домішок, з достатньою кількістю етанової кислоти?

Ответы на вопрос

Отвечает Людвикевич Арина.

Ответ:

CaCO3 + 2C2H5COOH = Ca(C2H5COO)2 + CO2 + H2O

Маса домішок 500*0,4 = 200г

Отже, маса чистої крейди - 500-200 = 300г

n(CaCO3) = 300/100 = 3 моль

Зі схеми реакції бачимо, що мольне співвідношення крейди та вуглекислого газу - 1:1

Отже, виділиться 3 моль СО2

V(CO2) = 3*22,4 = 67,2 л вуглекислого газу виділиться