Обчисліть об’єм водню, що виділиться під час взаємодії 500 г крейди, яка містить 40% домішок з

достатньою кількістю етанової кислоти. Формула карбіду кальцію СаСО 3. Формула етанової кислоти С 2 Н 5 СООН. Рівняння реакції СаСО 3 + 2С 2 Н 5 СООН = (С 2 Н 5 СОО) Са + СО 2 + Н 2 М (СаСО 3 ) = 100 г/моль; Vm = 22,4 л/моль.

Ответы на вопрос

Отвечает Грозная Эвелина.

Ответ:

Маса розрахункового кількості CaCO3:

m(CaCO3) = 500 г * (1 - 0,4) = 300 г

Кількість моль CaCO3:

n(CaCO3) = m(CaCO3) / M(CaCO3) = 300 г / 100 г/моль = 3 моль

За рівнянням реакції 1 моль CaCO3 взаємодіє з 2 молями етанової кислоти та утворюється 1 моль водню. Отже, 3 моля CaCO3 зреагують з 6 молями етанової кислоти та утворять 3 моля водню.

Кількість моль етанової кислоти:

n(C2H5COOH) = m(C2H5COOH) / M(C2H5COOH) = 500 г * 0.4 / 88 г/моль = 2.27 моль

Тому етанової кислоти достатньо: вона повністю реагує з CaCO3.

Об'єм водню, що утвориться:

V(H2) = n(H2) * Vm = 3 моль * 22.4 л/моль = 67.2 л

Отже, об'єм водню, який виділиться під час цієї реакції, становитиме 67.2 л.